Haber Android 15 Beta 1 Yayınlandı

Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
195
Çözümler
2
Tepkime puanı
31
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpeg


Google, Android Beta programına kayıtlı Pixel cihazlarda indirilebilen Android 15'in ilk beta sürümünü yayınladı. Önemli özelliklerin önümüzdeki ay yapılacak Google I/O'da açıklanması muhtemel olsa da Beta 1 güncellemesi önemli alanlarda iyileştirmeler getiriyor.

Android 15 Beta 1'deki en önemli değişikliklerden biri programların daha büyük ekranlar için optimize edilmesiyle ilgili. Yeni işletim sistemi için geliştirilen uygulamalar varsayılan olarak otomatik olarak uçtan uca işlenir, böylece geliştiricilerin ekran kullanımını en üst düzeye çıkarmak için ek kod uygulamasına gerek kalmaz.

Ayrıca Android 15 Beta 1, depolama alanının yönetilmesine yardımcı olmak amacıyla uygulamaları arşivlemek ve arşivden çıkarmak için işletim sistemi düzeyinde bir özellik sunuyor. Kullanıcılar artık nadiren kullanılan uygulamaları arşivleyerek alan açabilir ve uygulama verilerini daha sonra yeniden etkinleştirmek üzere kaydedebilir.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

2,945Konular
2,998Mesajlar
38Kullanıcılar
v3nom34Son üye