Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
145
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg


Resmi duyurularda yayımlanan ilgili kararla yeni kartın uygulamasına başlandı. Gençlik kartı nedir ve nasıl başvurulur?

Resmi Bültenlerde yayımlanan kararla uzun zamandır beklenen Gençlik Kartı başvurusu nihayet başladı. Peki gençlik kartı nedir, kimler başvurabilir ve nereye başvurulabilir? İşte bilmeniz gereken her şey…

Gençlik kartı nedir? Uygulama

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın başlattığı Gençlik Kart uygulamasıyla gençler sanat etkinliklerine ücretsiz ya da indirimli katılabiliyor. Verilen bilgiye göre gençlik kartı, bakanlık, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Atatürk Kültür Merkezi'ndeki müze ve ören yerleri etkinliklerine katılım olanağı sağlıyor.

Gençlik Kartı'nı yalnızca 18 yaşını doldurmuş kişiler alabilir. Satın alma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde kullanılabilir. Yani genç yetişkinler yetişkinliğin ilk yılında bu kart sayesinde çeşitli eğlence seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Gençlik kartına nasıl başvurulur? Gençlik kartı başvuru süreci henüz başlamadı. 18 yaşını dolduran gençler e-devlet platformu üzerinden başvuru yapabilecek. Başvuruların kısa sürede başlaması gerekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Noore Karti'nin açıklaması şöyle;

"Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrasından devlet tiyatrolarına, görsel sanatlar ana dairesinden devlet opera ve balesine, Atatürk Kültür Merkezi'ne kadar kültür ve sanat kurumlarımızda düzenlenen etkinliklerden gençlerimiz yararlanıyor. , ücretsiz, yalnızca bir kez. 18 yaşındakilerin bir yıl boyunca yararlanabileceği bu kültür ve sanat projesiyle birlikte bakanlığa bağlı ücretsiz müze ve ören yerleri de yer alıyor. Gençler GençKart'a elektronik yönetim üzerinden başvuru yapabilirsiniz."

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,434Konular
1,438Mesajlar
18Kullanıcılar
ramooo19Son üye
Üst Alt