Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
145
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Google, teknoloji dünyasında ses getiren yapay zeka sohbet robotu için kullandığı Bard adını Gemini olarak değiştirme kararı aldı.

Google, yapay zeka yatırımlarıyla gündem olmaya devam ediyor. 2023 yılında kullanıma sunduğu sohbet robotu için kullandığı Google Bard adını Gemini olarak değiştirme kararı alan firma, bu hamlesiyle yapay zeka departmanına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

Google Bard isim değiştirerek Gemini olacak!​

Google beklenmedik bir şekilde, sunduğu birçok farklı uygulama ve hizmet için artık Bard yerine Gemini ismini kullanacağını açıkladı. Google’ın bu değişimi, yapay zeka hizmetleri arasında çıkabilecek bir anlam karışıklığını önlemek maksadıyla yaptığı düşünülüyor.

Google‘ın Gemini markasının uzun yıllar arkasında duracağı ve birçok farklı hizmeti için bu ismi kullanacağı öngörülüyor. Bu durumun, şirketin pazarlama stratejisindeki genel bir değişimi gösterdiği ve büyük yeniliklerin habercisi olduğu düşünülüyor. Çünkü Google, bu zamana kadar sunduğu her hizmet için farklı bir isim tercih ediyordu.

Gemini ne anlama geliyor?​

Gemini kelimesi astrolojide kullanılıyor ve Türkçe’de ikizler burcu anlamına geliyor. Google’ın bu ismi neden tercih ettiğini ise ileriki zamanda göreceğiz. Fakat Google’ın sunduğu hizmetlerde, çok sık isim değişikliği yaptığını biliyoruz. Bu durum, Gemini markasının da bir süre sonra rafa kalkacağı anlamına gelebilir.

Google’ın içinde bulunduğumuz 2024 yılını Gemini Çağı olarak ilan edeceği de iddialar arasında. Görünen o ki, dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Google, önümüzdeki yıllarda da hayatımızı değiştirmeyi sürdürecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Bard mı daha güzel yoksa Gemini mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,434Konular
1,438Mesajlar
18Kullanıcılar
ramooo19Son üye
Üst Alt