Haber Iphone Sahipleri Dikkat! Yeni Bir Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
155
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Son yapılan bir araştırma iPhone'larda yeni bir veri sızdırma yönteminin keşfedildiğini ortaya koyuyor. İşte ayrıntılar!

Dijital dönüşümün hızla sürdüğü 2024 yılında kullanıcı verileri sürekli tehdit altında. Maalesef bu konuda yapabileceğimiz şeyler bir elin parmağını geçmiyor. Peki günlük hayatımızın vazgeçilmezi akıllı telefonlar için durumlar nasıl? Örneğin dünyanın en çok satan markalarından Apple’ın iPhone modelleri güvenilir mi? Son yapılan bir araştırma iPhone modellerinde yeni bir veri sızdırma yönteminin keşfedildiğini ortaya koyuyor.

iPhone’lardan anlık bildirimlerle veri sızdırıldığı ortaya çıktı – iPhone veri sızdırma​

Güvenlik araştırmacısı Tommy Mysk tarafından paylaşılan son rapor, aralarında TikTok, Facebook, Twitter, LinkedIn ve Bing’in de bulunduğu dünyaca ünlü uygulamaların iPhone’lardan bildirimler aracılığıyla veri sızdırdığını ortaya koydu.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Bu uygulamalar, iOS 10 sürümüyle birlikte kullanıma sunulan ve anlık bildirimlerin özelleştirmesine olanak sağlayan bir özellikten faydalanıyor. Bu sayede uygulamalar kapalı olsa bile bu açıktan dolayı arka planda bir şekilde kısa süreliğine aktif durumda oluyor ve arka plan yürütme süresini kullanarak kullanıcı verilerini toplayabiliyor.

Bilindiği üzere Apple, arka plandaki uygulama etkinlikleri konusunda sıkı bir şirket olarak biliniyor ve çoğu durumda son kararı kullanıcılara bırakarak uygulama faaliyetleri ve erişimleri konusunda kontrolü ele alınmasına imkan sağlıyor. Ancak son gelişmeyle birlikte yukarıda bahsi geçen uygulamaların markanın bu kısıtlamalarını aştığı ve kullanıcı verilerinin sızdırılmasına kapı araladığı görülüyor.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şu an için pazarda en güvenilir akıllı telefon hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,708Konular
1,716Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt