Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
155
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
Merhaba arkadaşlar, düşük sistemler için FPS arttırma rehberı gosterecegım madde madde uyguluyoruz.
  • Nihai performans aktıf etme: Powershell'i yonetici olarak açıp powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb6 yazıp entere tıklıyoruz güç seçeneklerınden seçıp yenıden başlatıyoruz.

  • İşlemci overclock: BIOS'a giriyoruz CPU frekans ayarını buluyoruz yavas yavas yukseltıyoruz kesınlıkle fazla yukseltmeyın FPS dususu yasayabılırsınız stabıl olmaz ıse her ayar sonrası test uygulayınız eger sogutmanıza guvenıyor ısenız fazla yukseltmeden voltaj verebılırsınız fazla verırsenız yakma rıskınız vardır stabıl olana kadar frekans ıle oynayınız.

  • Ekran kartı overclock: Eger AMD ekran kartı kullanıyor ısenız AMD C.C.C ile devam edelım performans ayarına gırıyoruz bellek ve GPU yukseltıyoruz bellege yuklenır ısenız cok fazla ekranda bozulmalar olacaktır yavas yavas arttırınız her arttırma sonrası oyuna gırınız masaustunde yırtılma olmaz oyunda olur.

  • Windows ve ekran kartı ayarı: Ayarlar > grafik modu > oynadıgınız oyunun exesini ekleyıp yuksek performansa alınız sonra ekran kartı Control merkezıne gırınız görselde belırttıgım ayarları uygulayınız AMD kartlar ıcın geçerlıdır.

  • Bilgisayar açılış hızı: Sistem yapılandırması > ön yükleme > GUI önyüklemesi yok tikleyelim ardından zaman aşımına 5 yazıp uygulayalım ardından gelişmiş seçeneklere tıklayalım işlemci sayısına tik atalım sonra en yüksegi seçelım uygula dıyıp yenıden başlatalım.

  • Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakma: Windows'un bu ayarı cidden berabat kapatmanızda fayda var pek bır fark yok aslında gorsel açıdan oyunun exe ve kısayoluna sag tıklayıp ozellıkler > uyumluluk > tam ekran ıyılestırme devre dısı bırak tıkla uygula.

Bu ayarları yapmadan once sıstem gerı yukleme oluşturunuz.

tk.PNG
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,708Konular
1,716Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt