Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
154
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Google Asistan kan kaybetmeye devam ediyor. 2024 yılında birçok özelliğini yitiren uygulama, Samsung televizyonlardan kaldırılacak.

Son dönemde küçülmeye giden Google Asistan uygulamasının, Google’ın pazarlama politikaları gereği Samsung televizyonlardan tamamen kaldırılacağı açıklandı. Geçtiğimiz günlerde, uygulamanın bazı akıllı televizyonlarda tam performanslı çalışmadığı gündeme gelmişti.

Samsung televizyonlardaki Google Asistan kaldırılıyor!​

Samsung’un bütün akıllı televizyonları, bu değişimden nasibini alacak. Şirketin yaptığı resmi açıklamada, Google Asistan uygulamasının 1 Mart tarihi itibariyle tüm televizyonlardan kaldırılacağı duyuruldu. Uygulama, Samsung televizyonlarda 2020 yılından beri yoğun olarak kullanılmaktaydı.

Bu durum, Samsung markalı televizyonlarında sesli asistan desteği isteyen kullanıcılarda büyük endişe yarattı. Ancak Bixby ve Amazon Alexa, Google’ın asistan uygulaması yerine kullanılabilecek iyi alternatifler olarak öne çıkıyor.

Google Asistan iki önemli özelliğine veda ediyor!​

2023 model Samsung televizyonların Google’ın asistan desteği olmadan piyasa sürülmesi, uygulamanın kaldırılacağına aylar öncesinde karar verildiği şeklinde yorumlandı. Daha önce de, Google Asistan’ın Samsung’un akıllı televizyonlarında stabil şekilde çalışmadığı konusunda birçok şikayet olduğu ortaya çıkmıştı.

Google’ın 2024 yılı pazarlama politikaları çerçevesinde küçülmeye giden asistan uygulamasının, tamamen kaldırılmayıp farklı bir isimle şirketin yeni yapay zeka markası Gemini‘ye entegre edileceği de iddialar arasında.

Dünyanın en değerli şirketleri arasında gösterilen Google’ın, 2024 yılında karşımıza ne gibi yeniliklerle çıkacağı merakla bekleniyor. Yapay zeka yatırımlarına ağırlık vereceği söylenen şirket, bu yolda beklenmedik kararlar almaya devam edebilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Fikirleriniz bizim için önemli.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,549Konular
1,557Mesajlar
24Kullanıcılar
MeryemSon üye
Üst Alt