Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
155
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

TikTok, ‘For You’ kısmına getireceği bir değişiklikle kullanıcılarını sinirlendirecek. Gelin detaylara birlikte göz atalım!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok, ‘For You’ kısmına getirmeyi planladığı bir değişiklikle kullanıcılarını çok kızdıracak gibi görünüyor. Reklam odaklı bu değişiklik ile birlikte platformun amacının baştan sona değişmesi planlanıyor. İşte detaylar…

TikTok, karşınıza çıkardığı her videonun reklam olacağı bir sistem tasarlıyor​

Ortaya çıkan bilgilere göre TikTok, videolardaki nesneleri otomatik olarak tanımlayan ve izleyicilere “TikTok Shop’ta benzer ürünleri bulun” şeklinde bir ibareyle sizi ürün satın almaya teşvik eden yeni bir özelliği test ediyor.

Eylül ayında piyasaya sürülen TikTok Shop, hızla ucuz ve sahte ürünlerle dolup taştı. Ancak bu çevrimiçi Pazar şirkete, ABD’de günde 4 milyon dolara yakın gelir elde ettiriyor. Başlangıçta yalnızca onaylanmış influencer’lar ve markalar TikTok Shop’taki ürünlere bağlantı yapabilse de şu anda platformun, karşınıza çıkardığı her videonun bir reklam olacağı bir sistem üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Bu özellik, içerik oluşturucularının ürünleri etiketleme zorunluluğunu ortadan kaldıracak zira sistem otomatik çalışacak. Kısacası platform, artık algoritmasını sadece sizin vakit geçirmekten hoşnut olacağınız videoları karşınıza çıkarmak için değil, satın almak isteyebileceğiniz şeyleri karşınıza çıkarmak için kullanacak ve TikTok Shop’u önünüze çıkaracak.

TikTok Shop’un kısa sürede çerçöp ile dolduğunu söylemiştik, bunun en iyi örneği, platformda elektronik sigara satılıyor olması. Bu da gençleri teşvik etmemesi gerektiği halde teşvik eden videoların ana sayfaya düşebileceği anlamına geliyor.

Yeni özellik, platformdaki her gönderiyi, videolardaki ürünler için bir reklam haline getirerek temelde hepimizi birer influencer’a dönüştürecek diyebiliriz. Genellikle içerik oluşturucuları ürün satışlarından komisyon alsa da, bu özellik ile birlikte kullanıcıların istemeden sattıkları ürünlerden komisyon alıp alamayacakları konusu da belirsiz.

Şirket, Bloomberg’e yaptığı açıklamada bu özelliği bazı kullanıcılarla test ettiğini doğruladı. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,708Konular
1,716Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt