Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
145
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg


Yeni sosyal ağ Tumblr, kullanıcı verilerini satan siteler kervanına katılıyor. Detaylar burada…

İddialara göre Tumblr platformu 404 Media'nın sahibi, kullanıcı verilerini satmaya karar verdi. Bu satış bilgilerinin OpenAI ve Midjourney gibi yapay zeka devlerinin teknolojilerini geliştirmek için kullanıldığını da belirtelim.
Bu, platformda veri ihlali olduğu anlamına gelmese de şirket yetkilileri, kullanıcılara kişisel verilerini paylaşıp paylaşmama konusunda bir seçenek sunduklarında ısrar ediyor. Yapay zeka şirketleriyle işlerin devam edeceğini belirten 404 Media, iş birliğinin etik olarak yapıldığında tüm taraflar için çok karlı olduğuna inanıyor. İşte tüm detaylar…

Tumblr kullanıcı verilerini satıyor

Tumblr mühendislerinin şu anda sitenin 2024 yılından itibaren tüm verilerini bir araya getirmek için çalıştıkları söyleniyor. Ancak bazı iddialara göre bu süreçte bazı dikkat dağıtıcı unsurlar nedeniyle çok büyük miktarda veri kaybedildi. Davanın en tartışmalı kısmı ise satış verilerinin 18 içerikten oluşmasıydı. Bakalım önümüzdeki sezon bu durum ne gibi sorunlara yol açacak? Popüler forum sitesi Reddit, kısa süre önce Google ile yaptığı 60 milyon dolarlık veri anlaşmasıyla gündemdeki konu haline geldi. Bu eğilimin devam etmesi halinde kullanıcılar açısından pek çok yeni güvenlik ihlalinin yaşanmasından korkuluyor. Ancak günün sonunda tüm bu gelişmelerin yapay zeka teknolojisinin ilerlemesine büyük katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Sizce Tumblr'ın stratejisi doğru mu? Cevabınızı aşağıdaki yorum kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerlidir.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,434Konular
1,438Mesajlar
18Kullanıcılar
ramooo19Son üye
Üst Alt