Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
155
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg


Son zamanların en çok konuşulan platformlarından biri olan Twitch, bu kez Güney Kore tarafından para cezasına çarptırıldı. Detaylar burada…

Geçtiğimiz günlerde Türkiye yasağıyla gündeme gelen Twitch, Güney Kore rejiminden de darbe aldı. Ülkenin resmi telekomünikasyon komisyonunun kullanıcıların yararına kararlar aldığını iddia ettiği platform suçlu bulundu.

Mahkemeye yaptığı itiraz kategorik olarak reddedilen Twitch, 327 bin dolar tazminat aldı. Bu kararın şirketin diğer ülkelerdeki faaliyetlerine de emsal teşkil etmesi bekleniyor. İşte tüm detaylar…

Güney Kore Twitch ile ilgili son kararını verdi

Twitch son dönemde ülkede yaptığı değişikliklerle dikkatleri üzerine çekti. Eylül 2022'de video kalitesini 1080p'den 720p'ye düşüren platform, aylar içinde birçok popüler hizmeti kalıcı olarak iptal etti.
Görüntüleme kalitesinin neden düştüğüne ilişkin mali bilgi talep eden Güney Kore Telekomünikasyon Komisyonu, Twitch yönetiminden bilgilerin gizli tutulduğu ve paylaşılamayacağı yönünde yanıt aldı.

Komisyon harekete geçti ve platformun iş kanununu ihlal ettiğini ve kullanıcıların çıkarlarını kendi mali çıkarlarının üstünde tutmadığını tespit etti. Ayrıca yasa dışı görsellerin bir kısmını yayınlayan Twitch, görsellerin yayılmasını engellemediği için ek ceza aldı.

Şirketin kamu güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri almadığı sürece ülkede yayın yapamayacağı belirtildi. İşler beklendiği gibi giderse platform önümüzdeki aydan itibaren Güney Kore'de yeniden aktif hale gelecek. Sonuçta tüm bu gelişmenin kullanıcılara fayda sağlayacağını umuyoruz.

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Twitch'in geleceğinin ne olacağını düşünüyorsunuz? Cevabınızı aşağıdaki yorum kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerlidir.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,708Konular
1,716Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt