Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
155
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

X (Twitter), son dönemlerde çocuklara yönelik istismar içeriklerinin artmasına karşın özel bir ekip kuracağını açıkladı.

Son yıllarda sosyal medya kullanımı bir hayli yaygınlaştı. Dünyanın dört bir yanından milyarlarca insanın en az bir tane sosyal medya hesabı bulunuyor. Tabii herkesin içerik paylaşabileceği şekilde özgür olduğu bu platformlarda zararlı görüntüler de olabiliyor. Şirketler buna bir önlem almaya çalışsa da bu kimi zaman yetersiz kalabiliyor. Son dönemlerde en çok konuşulan sosyal medya platformlarından X veya eski adıyla Twitter ise önemli bir adım atıyor. İşte tüm detaylar…

X (Twitter), çocuk istismarı içeriklerine yönelik denetleme merkezi kuruyor!

Nisan 2022’de ünlü iş insanı Elon Musk tarafından satın alınan X (Twitter), o günden bu yana büyük değişikler ile adından söz ettirdi. Musk, platformu düşüncelerin özgürce paylaşılabileceği bir ortam haline getirmeyi amaçladı. Ancak sunulmak istenen bu özgürlük, uygunsuz içeriklerin artmasına yol açtı. Neyse ki şirket bunun için özel bir ekip kuruyor.

X (Twitter) İş Operasyonları Başkanı Joe Benarroch, Bloomberg’e verdiği demeçte ABD’nin Teksas eyaletindeki Austin şehrinde içerik denetleme merkezi kurulacağını açıkladı. Şirket, bunun için 100 kişiyi işe alacak.

Benarroch, bu içerik denetleme merkezinin ne zaman açılacağına dair net bir tarih vermedi. Zira şimdilik belli değil. Söz konusu 100 kişilik bu ekibin X‘teki (Twitter) nefret söylemi bir yana çocuk istismarına yönelik içeriklere odaklanacağı söylendi.

Benarroch’un yaptığı ilgili açıklama şu şekilde; X’in çocuklara odaklanan bir iş kolu yok, ancak suçluların platformumuzu CSE içeriğiyle herhangi bir dağıtım veya etkileşim için kullanmasını engellemek için bu yatırımları yapmamız önemli.
Sosyal medya platformunda paylaşılan içerikler için denetimin yetersiz kalması, X’in (Twitter) reklam gelirlerini de düşürüyor. Bu bağlamda şirket, önümüzdeki dönemlerde farklı adımlar da atabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,708Konular
1,716Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt