Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
154
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Cem Karaca ’nın hayatını konu alan Gözyaşları filminin, mahkeme kararıyla gösterimi durduruldu. İşte detaylar!

Cem Karaca’nın hayatını anlatan ve dün galası yapılan Gözyaşları filmi sosyal medyayı sallamıştı. Zira Cem Karaca’nın hologramı galanın sonunda sahneye yansıtıldı ve bir konser yapıldı. Bugün gösterime giren film, mahkeme kararıyla gösterimden kalktı.

Cem Karaca Gözyaşları filmi, mahkeme kararıyla gösterimden kaldırıldı​

Aramızdan göçeli 20 yıl olmasına rağmen Cem Karaca, şarkılarıyla hala aramızda. Dolayısıyla filminin çekilmesi, ticari olarak da kârlı bir girişim. Ancak Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın beyanına göre film, ailenin izni olmadan yapılmış.

Başrolünde İsmail Hacıoğlu’nun oynadığı film, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinin kararıyla gösterimden kaldırıldı. Zira İlkim Karaca, gösterimin durdurulması için dava açtı.

Mahkeme de filmin yayınlanmasının durdurulmasına karar verdi. İcra daireleri de durdurma için yetkili kılındı. Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, şöyle açıklama yaptı:

“Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem’in hayatını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü… Vefat eden kişinin yasal mirasçılarından izin alınarak yapılıyorsa neden olmasın. Ancak izin almadan, ‘Ben yaptım ve oldu, kanunları, hukuku ve merhumun yasal mirasçılarını tanımıyorum’ şeklinde bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hatta bu şekilde bir yaklaşımı saygısızca ve vefasızca buluyorum”
Siz İlkim Karaca’nın açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Mahkemenin gösterimi durdurma kararı sizce doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,549Konular
1,557Mesajlar
24Kullanıcılar
MeryemSon üye
Üst Alt