Haber Elden Ring Mobile Mi Geliyor? İşte Son Gelişmeler Ve Dedikodular

Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
154
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Sevilen aksiyon-rol yapma oyunu Elden Ring'in, mobil platformlar için de çıkacağı iddia edildi. İşte detaylar.

Milyonlarca kişi tarafından oynanan Elden Ring oyun ve teknoloji sektöründe gündem olmaya devam ediyor. Çinli yazılım şirketi Tencent’in mobil oyun koleksiyonuna güçlü bir yapımı katmak istediği, bunun için de en büyük adayın Elden Ring olduğu kaydedildi.

Oyunun lisansı daha önce alınmıştı!​

Ortaya atılan bu iddiaların oyun sektöründe neredeyse kimseyi şaşırtmadığı söylenebilir. Çünkü 2022 senesinde Tencent Elden Ring’in yapımcısı Japon From Software firmasından oyunun lisans haklarını satın aldıktan kısa bir süre sonra, firmanın yüzde 16’lık hissesinin de sahibi olmuştu.

Tencent’in prototip çalışmalarına şimdiden başladığı bilinse de, sevilen oyunun mobil versiyonu için net bir çıkış tarihi henüz yok. Ancak standart bir oyun gelişim sürecini düşündüğümüzde, Elden Ring Mobil için senelerce beklemeyi göze almamız gerekiyor.

Oyunun PC ve konsol sürümleri oldukça pahalı bir fiyattan satılsa da, mobil versiyonun tüm oyuncuların rahatlıkla erişebilmesi için tamamen ücretsiz olarak yayınlanacağı tahmin ediliyor. Elden Ring çıktığı ilk yıl 20 milyondan fazla satarak dünyanın en çok satılan oyunlarından biri olmuştu.

Başta Elon Musk olmak üzere birçok ünlü ismin de oyunun fanları arasında olduğu biliniyor. Game of Thrones’un ünlü yazarı George R. R. Martin ve tecrübeli oyun tasarımcısı Hidetaka Miyazaki tarafından tasarlanan oyun, mitolojik canavarlarla savaştığınız bir fantezi dünyasında geçiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Elden Ring’i hiç oynadınız mı? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,549Konular
1,557Mesajlar
24Kullanıcılar
MeryemSon üye
Üst Alt