Rehber Farming Simulator 22 Toprak Yönetimi Rehberi | Verimli Topraklar, Bereketli Hasatlar

berke

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Nis 2024
Mesajlar
15
Tepkime puanı
16

farming-simulator-22-pc-mac-game-steam-cover.jpg

Merhabalar. Bildiğiniz üzere Epic Games, geçmiş tarihte Farming Simulator 2022, oyununu ücretsiz verdi. Ben de bu yüzden yeni başlayanlar için, ekinlerden nasıl daha çok verim alınabileceği konusunda rehber hazırlamak istedim.


1. Toprağı Hazırlamak​

a. Toprağı Sürmek​

Ekinleri ekmeden önce toprağı sürmek çok önemli. Tarlayı sürmek, toprağın hava almasını sağlar ve bitkiler daha iyi büyür. Sürme işlemi ekinlerin daha çok ürün vermesini sağlar. Ayrıca, tarlada taş varsa onları da toplaman lazım.

b. Kireçleme​

Toprağın daha verimli olması için kireç kullanmak gerekiyor. Kireçleme, toprağın daha iyi bitki yetiştirmesini sağlar. Her üç hasattan sonra kireç atman yeterli.

2. Ekim ve Gübreleme​

a. Doğru Zamanlama​

Ekinleri ekmek için doğru zamanı beklemelisin. Takvime göre ekim yapmak, bitkilerin sağlıklı büyümesi için çok önemli. Yanlış zamanda ekim yapmak, ürünlerinin az olmasına neden olabilir. ESC menüsünden takvime bakarak, hangi ekinin, hangi tarihte ekileceğine bakabilirsiniz.

b. Gübre Kullanımı​

Gübre, bitkilerin daha hızlı ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Mutlaka gübre kullanmanızı tavsiye ediyorum.

3. Sulama ve Bitki Sağlığı​

a. Sulama​

Bitkilerin suya ihtiyacı var. Özellikle sıcak havalarda bitkilerini düzenli olarak sulamalısın. Bu sayede bitkilerin sağlıklı büyür ve daha çok ürün verir.

b. İlaçlama​

Ekinleri ilaçlamak çok önemli. Ekinleri ilaçlayarak, veriminizi arttırabilirsiniz.

4. Hasat​

a. Hasat Zamanlaması​

Ekinlerin olgunlaştığında doğru zamanda hasat yapmalısın. Erken veya geç hasat yapmak ürünlerinin kaybolmasına neden olabilir.

b. Doğru Ekipman Kullanımı​

Hasat yaparken doğru makineleri kullanmak da çok önemli. Yanlış makineyi satın alıp zarara girmek istemeyiz.

5. Ekin Rotasyonu ve Toprak Yönetimi​

a. Ekin Rotasyonu​

Her zaman aynı ekini ekmek yerine farklı ekinler ekmelisin. Bu, toprağın daha sağlıklı kalmasını sağlar ve uzun vadede daha çok ürün alırsın.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

2,945Konular
2,998Mesajlar
38Kullanıcılar
v3nom34Son üye