Haber Google'ın Kurucusu Bir Ada Daha Aldı! İşte Yeni Adresi Ve Detaylar

Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
145
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Google'ın kurucularından olan Amerikalı milyarder Larry Page, ada koleksiyonuna bir yenisini ekledi. İşte detaylar...

Dünyanın en değerli şirketleri arasında gösterilen Google’ın iki kurucusundan biri olan Larry Page, 32 milyon dolar’a bir ada satın aldı. Cayo Norte adı verilen adanın, Page’in satın aldığı 5. ada olduğu tahmin ediliyor.

Google kurucusu Larry Page Porto Riko’da ada satın aldı!​

Karayipler bölgesinde bulunan Porto Riko’nun sınırları içerisinde yer alan adanın, özel zevkleriyle meşhur Larry Page tarafından radikal amaçlarla kullanılabileceği düşünülüyor. 127 milyar dolar servete sahip olduğu iddia edilen Amerikalı milyarder, bilimsel araştırmalar yapmak için sık sık inzivaya çekilmesiyle biliniyor.

Cayo Norte’nin, Larry Page’in satın aldığı ilk ada olmadığını söyleyebiliriz. Page, 2014 yılında yine Karayipler’de bulunan Lollik isimli takım adalarına tam 23 milyon dolar ödemişti. Ünlü milyarderin, Covid pandemisi döneminde virüsten korunmak için sadece adalarda yaşadığı ortaya çıkmıştı.

Google’ın kurucuları neden Jeff Bezos kadar popüler değil?​

2019 yılında kurucularından olduğu teknoloji devi Google’da sahip olduğu yöneticilik pozisyonunu bırakan Larry Page, gözlerden uzak bir hayat yaşamaya başlamıştı. Ancak şirketteki çoğunluk hisselere sahip olması sayesinde, Google’ın politikalarındaki etkisini hala sürdürüyor.

Ada sahibi olmanın, özellikle Silikon Vadisi milyarderleri arasında bir statü sembolü haline geldiği söyleyebiliriz. Örneğin ünlü yazılım şirketi Oracle’ın kurucusu Larry Ellison’ın, 2012 yılında Hawaii’den oldukça büyük bir ada aldığı iddia edilmişti. Lüks harcamalarıyla gündeme gelmeye devam eden Larry Page’in, sıradaki hamlesi teknoloji dünyasında merak konusu oldu.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Fikirleriniz bizim için değerli.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,462Konular
1,466Mesajlar
18Kullanıcılar
ramooo19Son üye
Üst Alt