Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
154
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg


Artık kullanımda olmayan Kick, Twitch'in en büyük rakiplerinden biriydi. Twitch açık mı? Detaylar burada…

En popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch'e erişim, geçtiğimiz günlerde engellendi. Benzer nedenlerle kapatılan Kick için bugün ani bir karar alındı. Kick'e engellenen erişim kaldırıldı. Twitch açık mı? Burada bilgi bulabilirsiniz...

Twitch yasağı kalktı mı? Twitch açıldı mı? Kick Erişim Yasağı Son Buldu !​


En popüler yayın platformlarından biri olan Twitch sancılı süreçlerden geçiyor. Geçtiğimiz günlerde BT ve İletişim Kurumu, platformdaki kumar yayınları nedeniyle platforma erişimi engellemişti. Pek çok tepki ve itiraz olmasına rağmen karar hala aynı.

Bu doğrultuda Twitch'in rakip platformlarından Kick hakkında ani bir karar alındı. Finlandiya Bilgi Teknolojisi ve İletişim Ajansı, Kick'e erişimi yasaklama kararını geri aldı. Platform artık yayında ve yayıncılar içerik üretmeye devam ediyor. Kick platformuna erişim, 20 Şubat 2024 tarihinde Piyango Kurulu'nun 2024/5 sayılı kararıyla engellendi. Sürecin ardından platform yetkilileri, uygunsuz içeriğin kaldırıldığını belirten bir açıklama yaparak, Bilişim Kurumu'ndan yasağın kaldırılmasını istedi. Açıklamanın ardından BTK erişim engelini kaldırdığına göre ayıklama ve temizleme işlemi işe yaramış olmalı.

Kick erişim kilidinin kaldırılması elbette başka bir platformu akla getirdi. Birçok kullanıcı "Twitch platformunun kilidi de açık mı?" diye sordu. sorulmuş sorular Twitch platformuyla ilgili henüz yeni bir karar alınmadı. Kullanıcılar Twitch platformuna giriş yaparken hata almaya devam ediyor. Yeni platforma ilişkin kararların önümüzdeki günlerde verilmesi bekleniyor.

Peki Twitch ve Kick platformlarına erişim kısıtlamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmında düşüncelerinizi bize bildirmeyi unutmayın…
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,632Konular
1,640Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt