Haber Lenovo, Windows Rakibi İşletim Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Lenovo, bu sefer de işletim sistemi yapacağı iddialarıyla gündeme geldi. Eğer iddialar doğruysa, birçok şey değişebilir. İşte detaylar...

Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo’nun yeni bir işletim sistemi üzerine çalıştığı iddia edildi. Bu işletim sisteminin gücünü tamamen yeni nesil yapay zeka teknolojilerinden alacağı söyleniyor. Bu işletim sisteminin Microsoft’un Windows’uyla rekabet edip edemeyeceği ise merak konusu. Bir diğer Çinli markanın, Huawei’nin, HarmonyOS işletim sisteminin Android ile ettiği rekabetin, Lenovo için de bir umut ışığı olduğunu söyleyebiliriz.

Lenovo işletim sistemi yapabilir mi?​

Bilgisayarları ve donanım ağırlıklı ürünleriyle bilinen Lenovo’nun böyle devasa bir yazılım girişiminin altından kalkıp kalkamayacağı ise muamma. Ancak şirketin başkan yardımcısı Liu Jun, yaptığı açıklamada işletim sistemiyle ilgili küçük tüyolar verdi ve kendilerine son derece güvendiklerini söyledi. Şirketin Microsoft ve NVIDIA gibi yapay zeka trendini yakalayıp, ürünlerinde bu teknoloji ön plana çıkararak rekabette öne geçmeyi hedeflediği konuşuluyor.

Şirketin ilk yapay zekalı donanımlarının 2024 yılının ilk yarısında çıkması bekleniyor. Bu cihazların doğal dil etkileşimi teknolojisiyle kullanıcı deneyimini zenginleştireceği ve kişinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap vereceği iddia ediliyor. Ayrıca yine yapay zeka teknolojisiyle, kişisel veri güvenliğinin ve gizliliğin de ön plana alınacağı konuşulmakta.

Lenovo’nun gerçekten Windows’a rakip olabilecek seviyede bir işletim sistemi yapıp yapamayacağı bilinmese de, Microsoft’un bu alanda sahip olduğu tekele karşı göstereceği en ufak rekabetin kullanıcıların yararına olacağı öngörülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Lenovo’nun stratejisi doğru mu? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

2,484Konular
2,521Mesajlar
33Kullanıcılar
PyzerSon üye