Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
235
Çözümler
2
Tepkime puanı
61
Web sitesi
blog.teknokesif.com.tr
tk.jpg

Never Grave: The Witch and The Curse demo yayınlandı. Ancak Palworld geliştiricinin yeni oyunu büyük eleştiri alıyor, işte sebebi.

Silahlı Pokemon oyunu olarak da adlandırılan Palworld, kısa sürede Steam zirvesine oturmayı başardı. Bir hafta gibi süre içerisinde 7 milyondan fazla satış rakamına ulaşan oyun, yeni yapımın da önünü açtı. Palworld geliştiricisi Pocketpair, yeni macera oyunu Never Grave: The Witch and The Curse’u erişime açtı.

Hollow Knight benzeri Never Grave: The Witch and The Curse açıldı​

Tokyo merkezli oyun stüdyosu Frontside 180 ve ana şirketi Pocketpair, yeni oyunu Never Grave için demo sürecini başlattı. Ancak oyun Hollow Knight ile oldukça benzer olmasıyla daha çıkmadan eleştiri konusu haline geldi.

Never Grave, Hollow Knight’ı çağrıştıran karanlık temasıyla dikkat çekiyor. Metroidvania tarzındaki bu oyun, son zamanların birçok popüler öğesini içeriyor. Bu durum ise Palworld ile dikkatleri üzerine toplayan stüdyonun kopya eleştirilerine maruz kalmasına yol açtı.

Never Grave: The Witch and The Curse demosu geçtiğimiz günlerde Steam’de yayınlandı. Demo sürümü, Hollow Knight’ta bulunmayan bazı yeni çok oyunculu ve üs kurma unsurlarını içeriyor. Ancak oyuna yönelik ilk izlenimler, Hollow Knight’a oldukça benzemesiyle merak uyandırdı.

Pocketpair’in bu eleştirilere kulak asıp asmayacağı ise belirsiz. Ancak stüdyonun, önümüzdeki haftalarda sunulacak tam sürüme bazı farklılıklar uygulaması mümkün görünüyor. Aksi takdirde tartışmanın daha da büyümesi ve hatta Hollow Knight’tan dava yemesi olası olabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

343Konular
525Mesajlar
58Kullanıcılar
hackedSon üye