Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
235
Çözümler
2
Tepkime puanı
61
Web sitesi
blog.teknokesif.com.tr
tk.jpg

Porsche CFO'suna göre, Avrupa'nın 2035'e kadar içten yanmalı otomobil yasağı gerçek olmayacak. İşte detaylar.

Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl aldığı bir karar kapsamında 2035 yılına kadar benzinli ve dizel araçların satışını aşamalı olarak durdurmak istiyor. Porsche’den gelen son açıklamaya göre, bu iddialı plan Avrupa Birliği için yakın zamanda uygulanamayacak.

Porsche: İçten yanmalı otomobil satış yasağı 2035’e kadar uygulanamaz​

Porsche CFO’su Lutz Meschke, şirketin tamamen elektrikli ilk Macan SUV modelinin lansmanında konuştu. Bloomberg’e verdiği röportajda, 2035 yılına kadar Avrupa’da içten yanmalı motorlu araçların yasaklanmasına ilişkin planın ertelenebileceğini söyledi.

Meschke yaptığı açıklamada, “Şu anda bir gazlı araç yasağı hakkında çok fazla konuşma var ve bunun ertelenebileceğini düşünüyorum. İleriye dönük daha dik büyüme eğrisi görmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Meschke’nin bu açıklaması aslında tutarlı görünüyor. Geçtiğimiz yıl Avrupa’da satış verilerine baktığımızda, kullanıcıların elektrikli araçlara yönelik talebi önemli ölçüde yavaşlamış durumda. Birçok tüketici, yetersiz şarj altyapısı ve benzinli/dizel araçlara kıyasla daha yüksek maliyetler nedeniyle geçiş yapmakta tereddüt ediyor.

Almanya gibi bir dizi Avrupa ülkesi, elektrikli araç alımlarına yönelik mali teşvikleri azalttı. Bazı sübvansiyon programları ise geçen yılın sonunda tamamen sona erdi. Porsche CFO’su, elektrikli otomobiller için sübvansiyonların kesilmesinin hata olduğunu dile getirdi.

Avrupa Birliği, 2050 yılına kadar karbon sıfır hedefine ulaşmak istiyor. Sera gazı emisyonlarına yönelik olarak ise içten yanmalı otomobilleri aşamalı şekilde kaldırmayı hedefliyor. Ancak elektrikli araçlara yönelik talebin azalması, Avrupa’nın bu hedefini tartışmaya açtı.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

343Konular
525Mesajlar
58Kullanıcılar
hackedSon üye