Haber Qualcomm'dan Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi İşlemci: İşte Detaylar!

Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
145
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Qualcomm, amiral gemisi işlemciden önce Snapdragon 8 Gen 3 Lite adını verdiği modeli tanıtacak. Snapdragon 8 Gen 3 Lite özellikleri...

Qualcomm’un eylül ayında tanıtacağı tahmin edilen Snadpragon 8 Gen 4 işlemcinin AnTuTu skoru geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Sızdırılan bilgilere göre Qualcomm, bu yıl tanıtacağı amiral gemisi işlemciden önce Snapdragon 8 Gen 3 Lite adını verdiği modeli tanıtacak. İşte Snapdragon 8 Gen 3 Lite özellikleri…

Snapdragon 8 Gen 3 Lite özellikleri ortaya çıktı​

Snapdragon 8 Gen 4 işlemci, yakın zamanda 3 milyonun üzerinde AnTuTu puanıyla ortaya çıktı. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4’ten önce SM8635 model adını taşıyan yeni orta-üst segment işlemcisini tanıtacağı belirtiliyor.

Ünlü analist Digital Chat Station, yeni işlemcinin teknik özelliklerini paylaştı. Snapdragon 8 Gen 3 Lite modeli, 4nm teknolojisiyle üretilecek.

Snapdragon 8 Gen 3 Lite modelinde 1 adet 2.9GHz saat hızına sahip ARM Cortex-X4 çekirdeği kullanılacak. 8 çekirdekli olacağı belirtilen işlemcide Adreno 735 grafik arabirimine yer verilecek. Yeni işlemcinin 1.7 milyon AnTuTu skoruna sahip olduğunu belirtelim.

Bir diğer analist Roland Quandt, SM7675 model koduna sahip, SM8635 ile aynı özelliklere sahip başka bir Qualcomm işlemcinin olduğunu iddia ediyor. SM7675 modelinin ise Snapdragon 7 Gen serisinin yeni üyesi olacağı belirtiliyor.

Siz yeni işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Teknik özellikleri ve AnTuTu skoru beklentilerinizi karşıladı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,462Konular
1,466Mesajlar
18Kullanıcılar
ramooo19Son üye
Üst Alt