Haber Samsung Galaxy S24 Serisi: Satışlarda Rekorlar Kırıyor!

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Mar 2024
Mesajlar
69
Samsung'un Galaxy S24 serisi, satışa çıktığı andan itibaren ülkemiz dahil birçok pazarda rekorlar kırarak firma için büyük bir başarıya imza attı. Samsung, satış beklentilerini artırırken, ilk dönem raporları da gelmeye başladı.

Galaxy S24, Hız Kesmeden Yükseliyor​

Yapılan pazar araştırmasına göre, Galaxy S24 serisi, 17 Şubat tarihine kadar olan dönemde Galaxy S23 serisine göre yüzde 8 daha fazla satış gerçekleştirdi. Avrupa pazarında satışlar yüzde 28 artarken, Güney Kore'de yüzde 22 ve ABD'de yüzde 14 daha fazla satış elde edildi.

galaxy-s24-ultra-highlights-color-carousel-global-mo.jpg

Galaxy S24 Ultra: Serinin Yıldızı​

Galaxy S24 Ultra modeli, seride en çok ilgi gören telefon olarak öne çıkıyor ve yüzde 52 civarında pazar payına sahip. Diğer modeller arasında ise Galaxy S24, yüzde 27 paya sahipken, Galaxy S24 Plus yüzde 21 satış payı elde etmiş durumda. Ancak, Plus modelinin tüketiciler üzerinde pek cazip gelmediği görülüyor.

Beklentilerin Ötesinde Yoğun Talep​

İlk satışlara olan yoğun talep, Samsung'un beklentilerini de değiştirdi. Firma, 2024 ilk çeyreğindeki 12 milyon olan satış beklentisini 13 milyona çıkarmış durumda. Galaxy S24 serisinin başarısı, teknoloji dünyasında da yankı uyandırarak Samsung'un lider konumunu pekiştirmeye devam ediyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,708Konular
1,716Mesajlar
28Kullanıcılar
TevfikSon üye
Üst Alt