Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
154
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg

Xiaomi SU7 yapılan yeni bir testte karlı yollarda sürüldü. Karla kaplı zeminde drift atmasıyla merak uyandırdı.

Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı elektrikli SUV modeli SU7‘nin yeni performans testlerini ortaya koydu. Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından paylaşılan videoda, SU7’nin karlı yoldaki drift performansı gözler önüne serildi.

Xiaomi SU7 karlı yolda test edildi​

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da bir video yayınladı. Bu paylaşımda SU7’nin karla kaplı yollarda test edildiği görülüyor. Videoda, kaygan yüzeyde drift yapması ve sorunsuz şekilde virajları alması merak uyandırdı.

Videoda ayrıca elektrikli SUV’nin arka rüzgarlığının hız sırasında kalktığı da görülüyor. Bu, zorlu kış koşullarında yol tutuş kabiliyetine büyük katkı sağlıyor. Test aracının Körfez Mavisi ve Zeytin Yeşili renk şemasıyla boyandığını da göz ardı etmemek lazım.

Xiaomi SU7’nin piyasaya C segmente hitap eden orta boy bir SUV olarak sunulması bekleniyor. Önceki raporlara göre sadece 0,195 sürtünme katsayısına sahip olacak ve bu da yol tutuşunun oldukça aerodinamik olmasını sağlayacak.

Performans seçenekleri arasında 673 beygir gücüne sahip çift motorlu varyantı bulunuyor. Bu versiyonun 0-100km/s hızlanması ise 2,78 saniye sürüyor. Karlı yolda test edilen aracın da çift motorlu varyant olduğunu belirtelim.

Karlı yolda yapılan testler, Xiaomi’nin ilk modelini seri üretime sokmaya hazır hale geldiğini gösteriyor. Videoyu bu bağlantıya giderek izleyebilirsiniz.

Peki siz Xiaomi SU7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ilk otomobil başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!
 
Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,549Konular
1,557Mesajlar
24Kullanıcılar
MeryemSon üye
Üst Alt