Tekno Keşif

Tk Founder
Admin
Katılım
26 Ara 2023
Mesajlar
180
Çözümler
2
Web sitesi
apyazilim.com.tr
tk.jpg


Son Windows 11 güncellemesiyle birlikte görev çubuğunun görünmediğine dair şikayetler ortaya çıktı.

Microsoft, Windows 11 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Böylece şirket, işletim sistemini yeni işlevlerle donatıyor. Her ay büyük güncellemeler yayınlayan şirket, Şubat yamasını da tanıttı. Ancak bu güncelleme, kullanıcıları rahatsız eden bir hatayı da beraberinde getirdi. İşte Windows 11 görev çubuğu kaybolma hatası ile ilgili bilgiler…

Windows 11 Şubat Güncellemesi ile görev çubuğu kayboluyor

Microsoft yakın zamanda Windows 11 (23H2 ve 22H2) için Şubat ayı güncelleştirmesi KB5034765'i yayımladı. Bu büyük güncelleme bazı hataları giderdi ve aynı zamanda bazı küçük güncellemeler de getirdi. Ancak görev çubuğu sorunu yarattı.
Hepsi olmasa da bazı kullanıcılar, Windows 11 Şubat Güncelleştirmesi'ni (KB5034765) yükledikten sonra görev çubuğunun ortadan kaybolduğunu ve olması gerektiği yerde bir boşluk bıraktığını bildirmeye başladı.

Kullanıcılar, görev çubuğunun görünmemesi durumunda birçok sorun yaşadıklarını bildiriyor. Görev çubuğu, arama motoru ve başlat butonu gibi temel özellikleri barındırdığı için bu özellikler kullanılamamaktadır. Ayrıca kullanıcılar, görev çubuğuna sabitledikleri programlara erişmek için Dosya Gezgini'ni kullanarak uzun aramalar yapmak zorunda kalıyor. Ayrıca kullanıcı deneyimini de çok kötü etkiliyorlar.

Nasıl çözülür?

Bazı kişiler explorer.exe'yi görev yöneticisi aracılığıyla kapattıktan sonra bilgisayarlarını yeniden başlatarak bu sorunu çözebildiklerini bildirdi. Öte yandan güncellemeyi kaldırıp sorunun tamamen çözülmesini isteyenler de oldu. Bu bağlamda görev çubuğunun görünmemesi sorunuyla karşılaşırsanız bu iki yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

Microsoft konuyla ilgili bir açıklama yayınlamadı. Şirket, bu hatayı düzeltmek için yakın zamanda bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
 

Benzer Konular

Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

2,483Konular
2,517Mesajlar
32Kullanıcılar