Haber Yenilikçi Playstation 5 Güncellemesi: Kontrolcü İyileştirmeleri Ve Ekran Paylaşımında Yenilikler!

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Mar 2024
Mesajlar
69
Sony, PlayStation 5 için son yazılım güncellemesini piyasaya sürdü. Bu güncelleme, DualSense kontrolcüsündeki hoparlörleri ve mikrofonu geliştirmenin yanı sıra ekran paylaşımı özelliğine işaretçiler ve emoji tepkileri eklemeye imkan tanıyor. Aynı zamanda PS5 güç göstergesinin parlaklığını da artık kullanıcıların isteğine göre ayarlamalarına olanak sağlıyor. İşte bu güncellemenin detayları:

DualSense Kontrolcüsü İyileştirmeleri​

Sony, oyun içi seslerin ve sesli sohbetin kalitesini artırmak amacıyla DualSense ve DualSense Edge kontrolcülerinin donanım yazılımını güncelledi. Yeni bir makine öğrenimi modeli, her iki kontrol cihazının mikrofonunu düğme sesi gibi arka plan gürültülerini ortadan kaldırarak daha net ve etkileyici bir ses deneyimi sunuyor.

PS5.jpg

Ekran Paylaşımında Yenilikler​

PS5'deki Ekran Paylaşımı işlevi, arkadaşların paylaşılan bir ekranda alanları veya nesneleri vurgulamak için bir talimat çizgisi çizme olanağı sunuyor. Bu özellik, işaretçiler ve emoji tepkileri desteği ile birlikte geliyor. İzleyiciler, paylaşılan ekranda emoji tepkileri göndererek etkileşimde bulunabilirler. Ayrıca, kullanıcılar istediklerinde bu işaretçi ve emojileri devre dışı bırakabilirler.

PlayStation Mobil Uygulama Güncellemesi​

Bu yeni Ekran Paylaşımı etkileşimleri, iOS ve Android kullanıcıları için PlayStation mobil uygulamasına eklenecek. Kullanıcılar, bu uygulama üzerinden ekran paylaşımındaki yeni özellikleri kullanarak interaktif bir deneyim yaşayabilecekler. Güncelleme, ayın sonuna doğru kullanıcılara sunulacak.

Güç Göstergesi Ayarları​

Sony, güncelleme kapsamında PS5 sahiplerine güç göstergesi parlaklığını ayarlama olanağı da tanıyor. Üç farklı seçenek arasından seçim yapılabilen bu özellik, kullanıcıların loş, orta veya parlak (varsayılan) modu seçmelerine izin veriyor. Güç göstergesi tamamen devre dışı bırakılamıyor.

Bu güncelleme, test kullanıcılarına sunulduktan sonra bugün dünya genelinde tüm PS5 sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Sony'nin yenilikçi adımları, PlayStation kullanıcılarına daha zengin ve interaktif bir oyun deneyimi sunmaya devam ediyor.
 

Benzer Konular

Lütfen dikkat !!!
Forumumuzda kaliteli ve etkileşimli bir ortam sağlamak adına, lütfen konu dışı ve gereksiz cevaplar vermekten kaçının. Forum kurallarına aykırı davranışlar yasaktır. Hep birlikte daha verimli ve düzenli bir platform oluşturmak için kurallara uyalım.

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0 | Üyeler: 0 | Ziyaretçiler: 0)

1,434Konular
1,438Mesajlar
18Kullanıcılar
ramooo19Son üye
Üst Alt